ONLY - SOFT 2010, BİLGİ YÖNETİMİ İŞ ÇÖZÜMLERİ YAZILIM UZMANLIK FUARI,ERP,CRM,iş çözümleri,bilgi yönetimi,yazılım uzmanlık,kobi çözümleri,yazılım fuarı,software fuar,yazılım konferansı,yazılım paneli,software konferans,istanbul yazılım,software, software expo, software exhibition, onlysoft, software event, software conference, turkey software, istanbul software, software fair, software show, business solution, information management
    Tureksten Mesaj
    Onlysoft Hakkında
    Geçen Yıl
    Onlysoft International
    Katılımcı Profili
    Ziyaretçi Profili
    Neden Onlysoft?
    Onlysoft Etkinlikleri

Onlysoft 2010 Fuarı başarı bir şekilde sona erdi.
Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından, düzenlenen Onlysoft 2010 Yazılım Uzmanlık Fuarı 9–12 Aralık 2010 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezinde ziyaretçileri ile buluştu.
Fuarda İş’ te Fark Yaratan Çözümler” teması ile Erp, Crm, İş Zekası, Sektörel İş Çözümleri, E- Devlet, E-Sağlık, E-Eğitim ve Kobilere özel program çözümlerini kapsayan sunumlar gerçekleştirildi.
4 gün süren fuarı, yaklaşık 98’i yurt dışından olmak üzere toplam 8456 kişi ziyaret etti.
Onlysoft’a sektörün öncüsü birçok markalar yanı sıra Türkiye’nin faklı şehirlerinden yazılım firmalarının katılması fuara ayrı bir renk getirdi.
Fuarda ziyaretçilerin isteklerine cevap verecek her tür yazılım çözümleri vardı.
Ziyaretçiler ihtiyaç duydukları yazılım modelleri hakkında yetkililerden bilgi alarak ve alternatifleri ile kıyaslayarak iş bağlantılarını gerçekleştirdiler.
Onlysoft’ un sadece yazılım sektörünü ele alan özgün içeriği, konferansları, çözüm gösterileri, diğer programları vb etkinlikleri ile yazılım sektörüne ve ziyaretçilerine bir fuar organizasyonun daha fazlasını sundu.
Erp, Crm, İş Zekası, Sektörel İş Çözümleri, E- Devlet, E-Sağlık, E-Eğitim ve Kobilere özel en yaratıcı program çözümlerinin sunulduğu tanıtımlar, ihtiyaç sahibi profesyonellerin araştırmaları için oldukça verimli bir laboratuar ortamı oluşturdu.
Fuarın katılımcı ve ziyaretçiler açısından verimli geçmesi konseptin uzun zamandır sektör tarafından beklenen bir format olduğunu açıkça gösterdi.


Onlysoft yurtiçinden gelen ziyaretçiler yanı sıra, ağırlıklı Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere yurtdışından da ziyaretçi ağırladı.

Büyük ölçekli kurumsal organizasyonların yanı sıra ekonominin lokomotifi kobiler de Onlysoft’ un önemli ziyaretçileri arasındaydı.


Fuar kapsamında ilgi çeken seminerler düzenlendi.

Fuar kapsamında eşzamanlı olarak organize edilen ‘ Bilgi Toplumu stratejisi, Dijital Türkiye Konulu ’ konulu panel yoğun bir dinleyici kitlesi ile buluştu. Bilgi Teknolojileri Kurumu Kurum Başkan yardımcısı Doçent Dr Mustafa Alkan moderatör olarak yönettiği panele, Uşak Milletvekili Prof Osman Coşkunoğlu, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, İtü Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof Muhittin Gökmen, Ericsson Türkiye Ülke Müdürü Özgür Tohumcu panelist olarak katıldı.


Fuarın ikinci günü ise ‘Türkiye’de yazılım sektörü stratejik bir sektörmüdür’ konulu panelde Yasad başkanı Şerif Beykoz, Netsis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur, Huawei Türkiye Arge Müdürü Kamil Şahinoğlu dinleyicilerle buluştu.

Fuar kapsamında önemli konu ve konukların olduğu konferanslara da ilgi büyük oldu.ONLYSOFT 2010 İSTATİSLİKLERİ

Katılımcı firma sayısı
: 86
Toplam ziyaretçi sayısı
: 8.456
Yurtdışı ziyaretçi sayısı
: 89Bölgelere göre ziyaretçi oranı :

Marmara %74
İç Anadolu % 11
Ege Bölgesi%4
Karadeniz % 3
Diğer: % 6 (Akdeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu , )

Yurtdışı Ziyaretçi: %2 (Suriye, Irak, İran, Yemen, Rusya, Libya, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Lübnan, Ürdün, İtalya, İsviçre, Almanya)
Meslek gruplarına göre ziyaretçi oranları :

Bilişim Sektörü: % 34, Özel Sektör: % 47
Diğer : %19 Kamu, sağlık, eğitim, basın, öğrenci, v.b

MEMNUNİYET ANKETLERİ

Fuarın katılımcılar açısından değerlendirmelerini tespit etmek amacıyla yaptığımız anketlerin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. 
“BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR”
ONLYSOFT 2010 | Tureks Uluslararası Fuarcılık | Tüm Hakları Saklıdır. Copyright© 2009 Designed by MEDYATÖR| All Rights Reserved